TÜRKİYE 

Hakkında

Eaton Elektrik Tic.Ltd.Şti.

 

Eaton Hakkında

Eaton Corporation, 2010'da 13.7 milyar US$ yıllık ciroya sahip, çeşitli endüstriyel sektörlerde faaliyet gösteren bir güç yönetimi şirketidir. 2011 de kuruluşunun 100.üncü yılını kutlayan Eaton, güç kalitesi, dağıtımı ve kontrolü için elektrik komponentleri ve sistemleri; endüstriyel ve mobil ekipmanlar için hidrolik komponentler, sistemler ve hizmetler; ticari ve askeri havacılık endüstrisi için yakıt, hidrolik ve pnömatik sistemler; kamyon ve otomotiv endüstrisinde performans, yakıt tasarrufu ve güvenlik için aktarma organları ve güç sistemleri konularında küresel bir teknoloji lideridir. Eaton yaklaşık olarak 70,000 çalışana sahiptir ve ürünleri 150'den fazla ülkede satılmaktadır.

Eaton, üstlenmiş olduğu rolün önemi ile, mükemmellik üzerine kurulu, güçlü müşteri ilişkileri oluşturmayı ve geliştirmeyi esas almaktadır.

 

Eaton İşletme Sistemi

Eaton İşletme Sistemi, yüksek performanslı işletme kültürümüzün temelini oluşturuyor. Bu sistem, çok sayıda işletmenin gücünü salt bir Eaton'un gücünü oluşturacak şekilde biraraya getiren, bu esnada ticari faaliyet için gerekli temel değerleri, direktifleri ve süreçleri uygulamaya dahil eden ve performansı sürekli şekilde ölçen, değerlendiren ve de iyileştiren bir sistemdir.

 

Avrupa, Orta Doğu ve Afrika'da Eaton

Eaton'ın Avrupa'daki varlığı, 1946 yılında İngiliz motorlu pompa imalatçısı olan Hobourn-Eaton Manufacturing Company Ltd.'nin azınlık hisselerinin alınması ile başlamıştır.
O günden bu yana Eaton bu bölgedeki mevcudiyetini, gerek organik olarak gerekse şirket satınalmaları yaparak önemli ölçüde arttırmıştır.

Eaton'ın Avrupa, Orta Doğu, Rusya ve Afrika pazarları için elektrik, havacılık, hidrolik, kamyon ve otomotiv komponentleri konularında toplam üretim alanı şu anda yaklaşık 60 fabrikayı içermektedir. Aeroquip, Airflex, Char-Lynn, Cutler-Hammer, Eaton, Elek, Golf Pride, Holec, Hydro-Line, MEM, MGE Office Protection Systems, Moeller, Powerware ve Vickers, Eaton'ın Avrupa'da üretmekte olduğu dünya genelinde tanınan markalarından bazılarıdır.

 

"Powering Business Worldwide"

Eaton, insanların yaşadıkları, çalıştıkları ve eğlendikleri yerlerde bir şekilde kullandıkları geniş kapsamlı endüstriyel ve ticari ürünleri üreten, dünyanın önde gelen kuruluşlarından birisidir.
Sunduğumuz yenilikçi ve yüksek kaliteli ürünler ve de sağladığımız üstün müşteri ilişkileri ile Avrupa pazarlarında oynadığımız aktif rolden dolayı gurur duyuyoruz. Eaton'ın faaliyet odakları arasında en önemlilerinden biri, müşterilerine, enerji tasarrufu sağlayarak, emisyonu azaltarak ve kaynakları yöneterek çevreyi korumaları için yardımcı olacak ürünler geliştirmektir.

 

Faaliyet alanlarımız

Avrupa'da Eaton'ın tüm faaliyet alanları ile ilgili operasyonlar mevcuttur.

 

Eaton Elektrik Sektörü Hakkında

Eaton'un elektrik sektörü, güç dağıtımı, güç kalitesi, elektriksel kontrol ve endüstriyel otomasyon ürün ve hizmetleri konusunda küresel bir liderdir. Eaton'un elektrik alanındaki küresel markaları Cutler-Hammer®, Moeller®, Powerware®, Holec®, MEM®, Santak ve MGE Office Protection Systems™,  dünya genelinde endüstriyel, kamusal, idari, ticari, konutsal yapılar, data merkezleri ve OEM pazarlarının güç sistemleri konusundaki ihtiyaçlarına cevap verebilecek müşteri odaklı PowerChain Management® çözümlerini sunar.

 

Endüstri Sektörü

Hidrolik
Eaton, mobil ve endüstriyel uygulamalar için hidrolik sistemler ve komponentler üretiminde lider konumdadır. Hedef pazarları arasında tarım, inşaat, madencilik, orman ürünleri, kamu hizmetleri, taşımacılık, imalat tezgahları, dökümhane, güç üretimi, birincil metal üretimi ve petrokimya pazarları bulunmaktadır.

Havacılık
Eaton, havacılık endüstrisi için geniş kapsamlı, güvenilir ve yüksek verimli hidrolik, hareket kontrol ve yakıt sistemleri ve komponentlerinin tasarımı, imalatı ve pazarlaması konularında dünya genelinde liderdir.

Taşıt
Eaton, ticari taşıtlar ve tarım ekipmanları için aktarma organları, güç sistemleri ve diğer komponentlerin tasarımı, imalatı ve pazarlaması konularında küresel bir lider konumundadır. Eaton, dünya genelinde lider araç üreticileri ile çalışır ve onlara manuel ve otomatik transmisyonlar, debriyaj sistemleri, hibrid güç ve emisyon iyileştirme sistemleri gibi güç kontrol sistemlerinde performansı, verimliliği ve sürdürülebilirliği arttıran yenilikçi çözümler sunar. Otomotiv endüstrisine partner olarak sunmakta olduğu ana ürünler arasında supercharger, motor subapları, subap düzeneği komponentleri, silindir başları, kilitli ve sınırlı kaymalı diferansiyeller, yakıt, emisyon ve güvenlik kontrolörleri, transmisyon ve motor kontrolörleri, spoylerler, plastik komponentler ve akışkan konnektörleri bulunmaktadır.